A A A

Trwałe wspomnienia

PC Format 3/2019
Dobrych kilkanaście lat temu utrwalaliśmy życie na negatywach, i slajdach, następnie na kartach pamięci. Ani jednych, ani tym bardziej drugich nie oprawimy jednak w ramkę a wydrukowaną fotografię jak najbardziej. Redakcja pc Format


Zawsze istnieje możliwość pójścia do fotografa i poproszenia o wydrukowanie interesujących nas zdjęć, jednak kwoty, jakie profesjonalista zażyczy sobie za taką usługę, są niewspółmierne do poniesionych przez niego kosztów. Warto więc wiedzieć, że mając w domu drukarkę – czy to atramentową, czy też laserową – możemy w łatwy i tani sposób utrwalić swoje wspomnienia. Szczególnie jeśli postawimy na zamienniki oryginalnych tuszy, które są zdecydowanie tańsze, a często, tak jest w przypadku produktów Activejet, nie odstają one jakością od atramentu (lub toneru) z oferty producenta drukarki, a pozwalają na zdecydowanie tańsze drukowanie.

Na prezent, do ramki, dla babci i mamy

W erze cyfrowej fotografii i dobrego aparatu w każdym smartfonie robimy więcej zdjęć niż kiedykolwiek wcześniej. Jednocześnie wielu z nas wciąż jest przywiązanych do tradycji i lubi najważniejsze dla siebie fotografie gromadzić także w wersji fizycznej. Jest to jedna z możliwości (oprócz tworzenia kopii zapasowych plików na przykład w sieci) zabezpieczenia przed utratą cennych chwil i wspomnień. Czasem też okazuje się jedynym sposobem na wręczenie fotografii starszej osobie – ukochanej babci czy mamie.

Utrwalić chwilę i nie zbankrutować

Faktem jednak jest, że drukowanie kolorowych fotografii to sprawa „tuszożerna”. By zdjęcie wyglądało dobrze, należy korzystać z najwyższej możliwej jakości druku, a to wiąże się z koniecznością częstej wymiany tuszów. Wówczas stajemy przed wyborem – czy wyłożyć spore pieniądze na oryginalne tusze producenta, czy zdecydować się na tańsze zamienniki. Coraz częściej decydujemy się na to drugie, zazwyczaj nie zdając sobie jednak sprawy z czyhających niebezpieczeństw. Wszak zamiennik zamiennikowi nierówny, często wyznacznikiem jakości nie jest nawet cena. Warto więc poszukać testów konkretnych tuszów w sieci.

Przede wszystkim jednak powinniśmy sprawdzić, czy dana firma ma specjalne certyfikaty. Zamienniki Activejet otrzymały certyfikat European Quality 2018, wcześniej natomiast były już między innymi zarejestrowane w systemie EUIPO, który weryfikuje, czy dana marka spełnia normy europejskie.

Testy nie pozostawiają złudzeń

Tylko dzięki tego typu wyróżnieniom możemy mieć pewność, że nie trafimy na produkt wybrakowany. Potwierdzenie wyjątkowej dbałości o jakość swoich tuszów Activejet otrzymało wielokrotnie w testach wielu redakcji, w tym PC Formatu. W 2011 roku w naszym porównaniu tusze Acitvejet okazały się jednymi z najlepszych i otrzymały znak jakości. Nie tylko pod względem czystej jakości – przy zakupie zamienników tej firmy mamy pewność, że wybierzemy produkt odpowiedni dla konkretnej drukarki – na każdym opakowaniu znajdziemy rozwiewające wątpliwości oznaczenia. W dodatku dzięki swojej wydajności tusze te są jednymi z najtańszych w eksploatacji – i to niezależnie od modelu używanej przez nas drukarki. Tym bardziej, że często zdarza się, iż zamienniki nie tylko oszczędniej gospodarują tuszem, ale też mają znacznie większą pojemność od oryginałów!

Nie rezygnuj z jakości wydruku

Ważna jest też sama jakość atramentu – nie jest sztuką wydrukowanie zdjęcia z użyciem niskiej jakości tuszu, ale później nie będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Dlatego też trzeba pamiętać o powyższych zasadach, a wówczas nie tylko zapomnicie o wizytach u fotografa, ale też zaczniecie robić jeszcze więcej zdjęć. Skoro za niewielkie pieniądze można je później utrwalać na papierze, to grzechem byłoby nie skorzystać.


Tagi: porady
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto