Porady
Zaplanuj podróż z serwisem Targeo.pl
PC Format 5/2009

Zbliża się czas letnich wypadów oraz urlopów, dlatego doskonałą propozycją dla internautów jest nowa odsłona portalu Targeo.pl. Dzięki serwisowi możesz wytyczać trasy, lokalizować punkty użyteczności publicznej czy pozyskiwać informacje o remontach i utrudnieniach w rejonach, w które się wybierasz.

Nowa wersja, dodatkowe funkcje

Wraz z kolejną odsłoną portalu autorzy serwisu wzbogacili witrynę o kilka ciekawych funkcji. Najważniejszą jest numeracja budynków zamieszczonych na mapach. Jest to opcja znana z nawigacji satelitarnych (warto wspomnieć przy okazji, że mapy produkcji Geosystems Polska z portalu Targeo pochodzą ze znanego programu AutoMapa). Niestety szczegółowa lokalizacja budynków jest dostępna tylko w największych polskich aglomeracjach. Mieszkańcy mniejszych miejscowości muszą jeszcze trochę poczekać.

W Targeo.pl pojawiła się także nowa miniaturowa mapka, która pozwala o wiele wygodniej nawigować dużą mapą (przewijać ją). Istotną nowością jest także wzbogacenie opcji wytyczania trasy o dokładne opisy drogi. Zwracaliśmy uwagę na ich brak w poprzedniej wersji serwisu. Teraz użytkownik witryny może planować podróż na dużym ekranie, a następnie wydrukować szczegółowe wskazówki i zabrać je ze sobą w trasę. Istnieje także możliwość wgrania wytyczonej trasy do urządzenia GPS wyposażonego w aplikację AutoMapa.

Targeo nie tylko dla zmotoryzowanych

Autorzy serwisu Targeo przygotowali także niespodziankę dla osób, które nie posiadają własnego samochodu lub decydują się wybrać w miasto autobusem. Na łamach witryny taka osoba znajdzie dokładne lokalizacje przystanków oraz bieżące rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Ta usługa jest aktualnie dostępna dla mieszkańców Warszawy i jej okolic, jednak, jak zapowiadają twórcy, wkrótce ma obejmować także inne polskie miasta.

Więcej informacji

Wraz z nowymi funkcjami w Targeo pojawiło się także więcej informacji o punktach POI (punkty użyteczności publicznej). Natomiast dzięki współpracy z serwisem Co jest grane teraz z poziomu portalu możesz poznać repertuar kinowy w całej Polsce. W Targeo przydałoby się jeszcze więcej szczegółowych planów miast oraz rozszerzenie nowych usług na mniejsze miejscowości.

PLUSY:
  • Numeracja budynków
  • Dobre i szczegółowe mapy
  • Wytyczanie trasy
MINUSY:
  • Najciekawsze funkcje dostępne dla nielicznych


Zobacz również