Tag: firma

Spotkanie w czasach zarazy
Spotkanie w czasach zarazy
Wideokonferencje zmieniają sposób, w jaki pracownicy lub uczniowie pracują w domowym zaciszu. Dzięki nowoczesnej technologii osoby oddalone od siebie o dziesiątki, setki, a nawet tysiące kilometrów funkcjonują niemal tak, jakby siedziały przy jednym stole. Robert Szyszka

Jak monitorować czas pracy kierowców?
Telematyka
Czy da się kontrolować kierowców będących w trasie? I sprawdzić jak prowadzą firmowe samochody? Chociaż jeszcze niedawno nie było to możliwe, obecnie nie stanowi większego problemu, a wszystko to dzięki specjalistycznemu monitoringowi! [artykuł sponsorowany]

Darmowy Office
Pakiety biurowe
Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na zakup edytora tekstu czy arkusza kalkulacyjnego Microsoftu, sięgnij po darmowe narzędzia. Najnowszy LibreOffice 6 z powodzeniem pełni rolę zamiennika komercyjnego pakietu biurowego. Robert Szyszka

Fakturowanie bez problemów
Fakturzysta Pro X7
Programy JZK ułatwiają prowadzenie własnej działalności gospodarczej pozwalają skupić się na rozwijaniu biznesu, a nie wypełnianiu dokumentów. Opisywany w tym wydaniu Fakturzysta przyda się do obsługi sprzedaży. Robert Szyszka

E-podatki
Jednolity Plik Kontrolny dla mikroprzędsiębiorcy
Z początkiem 2018 roku do cyfrowego raportowania podatków dołączą mikroprzedsiębiorcy, którzy będą zobowiązani do comiesięcznego tworzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego wysyłanego drogą elektroniczną. Podpowiadamy, jak przygotować się do tych zmian i z jakiego oprogramowania korzystać. Wojciech Nosel

Etykiety
Projektowanie naklejek w bezpłatnym pakiecie biurowym
Projektowanie etykiet i ich drukowanie na samoprzylepnym papierze jest domeną nie tylko programu Microsoft Word. Pokażemy, jak osiągnąć identyczne efekty w LibreOffice. BARTŁOMIEJ MROŻEWSKI

Domowy księgowy
Prywatny budżet w serwisie WWW
Liczenie w pamięci, kartka i długopis, arkusz kalkulacyjny? Warto wybrać wygodniejszy sposób prowadzenia domowego budżetu. Proponujemy specjalny serwis w internecie.

Pakiet biurowy do prostych zadań
Microsoft Works 9.0 SE w praktyce
Na naszym krążku znajdziesz bardzo przydatne narzędzie pełną, komercyjną wersję pakietu biurowego Microsoft Works 9.0 SE. Artykuł jest przewodnikiem po pakiecie i mamy nadzieję, że ułatwi rozpoczęcie pracy z Microsoft Works 9.0 SE.

Praca na wizji
Jak powstaje program TVN24
W telewizji informacyjnej program jest transmitowany na żywo, więc nie ma miejsca na pomyłki, opóźnienia lub awarie. Dlatego wykorzystywany sprzęt komputery, kamery, oświetlenie, urządzenia zapewniające komunikację między pracownikami w terenie i w studiu musi być nowoczesny i niezawodny.

Samoloty pod kontrolą
Warszawskie centrum kontroli lotów
Dziewięćdziesiąt procent pracy wykonujemy w naszych głowach mówią kontrolerzy lotów. Ich praca wymaga spostrzegawczości, podzielności uwagi i planowania działań. Zależy od niej życie tysięcy pasażerów samolotów.

Sprzedaż online
Jak działa sklep internetowy
Duży sklep internetowy to w znacznym stopniu zautomatyzowany organizm, w którego działaniu ogromną rolę pełnią systemy informatyczne. Nadal jednak do pewnych czynności potrzebny jest człowiek i ludzkie podejście.

Wbrew zakazom
Jak omijać ograniczenia korzystania z internetu
Szef w twojej firmie bacznie zagląda w monitory oraz blokuje odwiedzanie niektórych stron i korzystanie z komunikatorów? Zdradzamy sposoby przechytrzenia zwierzchnika i szybkie ukrycie swoich poczynań.

Informacje pod ręką
Komputerowe notatki w praktyce
Program OneNote to najmniej chyba znany składnik pakietu biurowego MS Office. Warto go poznać lepiej, ponieważ jest doskonałym narzędziem do tworzenia podręcznych notatek, gromadzenia informacji i zarządzania nimi.

O niczym nie zapomnisz
Przydatne freeware menedżer informacji osobistych
Menedżery osobiste ułatwiają zapanowanie nad lawiną obowiązków, zadań, projektów do realizacji, bazą kontaktów. Najpopularniejszym przykładem tego typu aplikacji jest Outlook firmy Microsoft. My jednak zachęcamy do wypróbowania darmowych programów. Nasza propozycja to Draco Organizer.

Praca na odległość
Zdalny dostęp do komputera
Zdalny dostęp jest przydatny, gdy potrzebujesz czegoś z komputera znajdującego się gdzie indziej. Dzięki operacjom przeprowadzanym zdalnie na pececie możesz uzyskać pomoc lub sam jej udzielić. Możesz też prowadzić prezentacje, które będą odtwarzane bezpośrednio na monitorze osoby zainteresowanej.

Zanim strony zaszeleszczą
Jak pracuje nowoczesna drukarnia
Komputery towarzyszą PC Formatowi na każdym etapie jego powstawania. Także na ostatnim w drukarni. Są to zarówno pecety, jak i komputerowe elementy drukarskich maszyn.

Finansowy ład
Darmowe programy do zarządzania budżetem
W tym miesiącu proponujemy narzędzia do zarządzania finansami osobistymi. Programy te znakomicie się sprawdzają podczas kontrolowania codziennych wydatków i ułatwiają zarządzanie domowym budżetem.

Na ratunek plikom
Profesjonalne odzyskiwanie danych
Z usług specjalistów odzyskujących dane korzystają najczęściej firmy, dla których utrata plików oznacza poważne straty finansowe. Ale wśród klientów są także urzędy państwowe policja, prokuratura oraz osoby prywatne, np. profesjonalni fotograficy, których zawiodła wadliwa karta pamięci ze zdjęciami.

Informatyka w biznesie
Laboratorium Technologii Informacyjnych
Marzeniem domowego użytkownika komputera jest czterordzeniowy procesor i 2 GB RAM-u, w nowoczesnym biznesie zaś maszyny liczące mają po kilkaset rdzeni, a ilość pamięci kilkaset razy przekracza zasoby najszybszych pecetów. Dzięki temu możemy szybko i bezpiecznie kupować przez internet czy korzystać z portali społecznościowych.

Być na swoim
Faktury w Excelu
Dojrzałeś do założenia własnej firmy? Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga trochę zabiegów. Najpierw musisz złożyć w Urzędzie Miasta wniosek o wpis do ewidencji, postarać się o REGON, potem GUS, ZUS A gdy już wszystko załatwisz i jesteś na swoim, czas na przygotowanie własnego zestawu spersonalizowanych dokumentów firmowych. Pokażemy, jak zbudować system fakturujący z wykorzystaniem Excela z pakietu MS Office 2003.

Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto